Vějíř 2015

Název: Vějíř 2015 - sborník české mangy Vydáno: květen 2015

ISBN: 978-80-904985-5-6

Formát: 130 x 190 mm

Počet stran: 256

Tisk: černobílý

Doporučená cena: 159 Kč

Ve Vějíři jsou vetkány motivy sladce romantické, výpravně hrdinské, zábavně komediální i hrůzostrašně děsivé. Devatenáct komiksových povídek od začínajících i zkušených tvůrců české mangy láká všemi odstíny v nevídané pestrosti různých žánrů i osobitých stylů. Ať už se vyznačují mnoha ornamenty či čistou linií, vždy tě pohltí svou podmanivou imaginací. Neváhej a vkroč do jejich světa.

OBSAH:

ILUSTRACE:

O Vějíři

Když jsme před sedmi lety připravovali první Vějíř, ani jsme nedoufali, že by mohlo dojít na další číslo. Ale povedlo se a nakonec po překonání rozličných nástrah jsme dospěli až k Vějíři sedmému, který máte právě v ruce. Celou dobu se držíme stejného konceptu – dát prostor a pomocnou ruku všem, kteří mají chuť tvořit komiks a kteří se hlásí k japonské manze jako zdroji své inspirace. Nijak autorům ani jejich dílům nepřeměřujeme šikmost očí, abychom vyloučili málo orientální příspěvky. Víme, že je tento přístup radikální, nicméně vzhledem k velké různorodosti japonského komiksu i praktický.

Rovněž nijak neomezujeme autory, co se týče témat, žánrů a stylu. Záběr sborníku je tak značně široký, což je však dle nás ku prospěchu. Vějíř díky tomu poskytuje věrnější obrázek tvorby českých kumštýřů, ale především dává čtenáři možnost vychutnat si komiksovou rozmanitost. Vždy se snažíme poskytnout co nejvíce místa novým autorům, ale přetavit prvotní nápad v hotový komiks je obtížné a ne všem se to podaří. Vážíme si proto každého, kdo se o to pokusí. A když uspěje, tak se vynaložená dřina přemění v potěšení čtenářů z nového díla. To je pro nás i pro autory největší odměna.

Ohlasy

Comics Blog

Komiksárium

Fanzine.cz