Volné náměty‎ > ‎

Manga vs. Mangaka / Lída Oplatková

Název: Manga vs. Mangaka

Odhadovaný počet stran: 20

Přibližný žánr: fantasy za hranicí mangy

Stylizace kresby: libovolná

Postavy: Mangaka, hrdina Jack, monstrum Snížek (zmutovaná obří kočka), (helehabies, detektiv,  pašerák drog, holka jako z cukru+ kluk podobného ražení..)

Prostředí: les u řeky, louka, kavárna, temná ulička+ policejní stanice

Scénář: pokud by byl námět vybrán pro Vějíř, na scénáři bych se domluvila později

Popis námětu: Mangaka (člověk, který by to celé kreslil), by byl celou dobu hlavní postavou příběhu, ale nikdy by nebyl vidět. Neboli by hrál v příběhu sám sebe.

Příběh začíná nějakým rádoby původním námětem např. klasickou bojovou mangou: Hrdina Jack, který před chvílí objevil své schopnosti, sedí na břehu řeky a hlavou mu běží hluboké myšlenky. Najednou se k němu něco nenápadně přiblíží zezadu a napadne ho. Je to Snížek, jedna z nejobávanějších příšer tehdejšího fantastického světa. Jack nějakou dobu Snížkovi uniká, ale pak se rozhodne bojovat. Tady nastupuje na scénu jeho schopnost – polibek lásky.

Jack se vrací v myšlenkách do minulosti a vysvětluje tím svou netradiční schopnost. Komukoliv, komu dal před tím kdykoliv pusu ho potom miloval: 1 holka, pes (omylem) a nový kartáček na zuby. Snížek se ale nedá tak lehce a Jack je z toho už na mrtvici. Tak ho napadne, že uteče z mangy.

Naráží do hran obrázku (společně s příšerou), ale neúspěšně. Mangaka se slituje a vytáhne ho z rámečku. Jenže co dál? Sice se dostal z dosahu monstra (Snížek škrábe na rámeček) ale né z knížky. Hádá se chvíli s mangakou o“kravinách“, jako např.proč není jako hrdina svalovec, ale vychrtlík (ťuká si na žebra a paroduje to tím, že na ně zkouší hrát). Mangaka mu za tu drzost přikreslí pivní pupek. Jack i přes jeho záhadně roztoucí hlad zkouší držet dietu. Pak to tragicky vzdává a prohlašuje, ať se na něho nikdo nedívá, že jde spáchat sebevraždu – vypustit z rámečku Snížka.

Mangaka ho vrací do původní podoby ale Snížek už je vypuštěn a žene se na Jacka, který utíká. Autor kresby se slituje a nakresli hrdinovi těsně před nos antidepresiva pro monstrum. Jack je za sebe spěšně hodí a ze Snížka je po sežrání předoucí kočička (autor by na něj přikreslil i postroj). Jack si po tomhle myslí, že už má všechno na háku a že mu stačí jenom v klídku vyfrčet z knížky pomocí Snžka jako jeho oře. To se ale šeredně mýlí.

Mangaka mu přichystá past pomocí jiných příběhů, do kterých nepatří. Např. do jiné verze Teletabies (ale nevím, jestli by mi Helehabies a zmutovaní skřítci prošli, takže to je spíš návrh, než real. návrh), do detektivky, kde ho málem zastřelí, strašně přeslazené romance apod. Z každé mangy ale přemluví skoro všechny postavičky aby ho následovaly pryč z knížky. Na konci knížky s velkým průvodem za sebou by měl prohlášení tipu už tam budeme a na poslední stránce příběhu by byla volná stránka, že utekli.

Comments