Volné náměty‎ > ‎

Kladivo na čarodějnice / BlackFox

Název:  Kladivo na čarodějnice

Žánr: Fantasy

Stylizace kresby: libovolná

Postavy: čarodějka Rosemary , chlapec jménem Chris a nějací vesničané

Prostředí: Německo 15.-17. století

Příběh: Do jedné německé vsi se přistěhuje mladý muž jménem Chris. Po pár dnech svého pobytu, v místní hospůdce se doslechne "klepy" o ženě, jenž bydlí za vesnicí u lesa vždy dál od lidí, že je prý čarodějnice. Říká se, že se lidí straní a vůbec se s nikým nebaví. Chrisovi ty řeči leželi celý večer v hlavě a nemyslel na nic jiného.

Hned toho večera, když se  vracel z hospody, ho napadlo, že by se na čarodějku mohl podívat, zda-li jsou klepy pravdivé či ne. Také se doslechl, že prý u ní v chalupě se pořádají různé slety čarodějnic a vyvolávání různých démonů. Měl strach co ho u lesa vlastně čeká. Myslel si, že vše mohou být také obyčejné tlachy závistivých sousedů, jelikož je třeba Rosemary krásná.

Ovšem když došel k lesu, čekalo ho nemilé překvapení. Čarodějka stála před dveřmi od chalupy a poslala Chrise domů, že zde nemá co pohledávat. Chris ustoupil a chtěl něco říct, avšak Rosemary ho okřikla a tak radši šel nejkratší cestou domů, přes les. Po chvíli mu přišlo, že ho někdo sleduje. Ve tmě dokázal poznat dvě blyštící se zelenožluté oči, které nemohli patřit nikomu jinému než vlku. Dal se na útěk, vlk byl však rychlejší. Byl obrovský, s velkými ostrými zuby a krvelačnýma očima. Chrise dostihl a už už by ho rozsápal, kdyby se neobjevila Rosemary a kouzly zvíře neodehnala. Vtom se čarodějka otočila, někdo ji viděl jak používá kouzla a mizí z místa pryč. Musel to být hajný. Chris se zvedl , ale své zachránkyni nestačil ani poděkovat páč odtud zmizela, tak rychle jak přišla. Kolem nebyl nikdo.

Druhý den ráno probudily mladíka zvuk bubnů. Vyběhl ven z chaloupky a viděl jak odvážejí spoutanou čarodějku směrem k hranici. To ne oni ji chtějí upálit. Rychle se prodral davem, nevěřil svým očím. Kat už však pokládal na hranici pochodeň a dřevo vzplálo. Neee! Rosemary se jen na Chrise podívala a vtom se ozvala rána. Hranice vybouchla. Najednou prosvištělo Chrisovi kolem ucha něco, otočil se a viděl malého rudého ptáčka, jak letí pryč. Musela to být Ros, Ros žije!

Comments