Volné náměty‎ > ‎

Červená Karkulka a Vlk / Martin Vašička

Předpokládaná délka: 30 stran

Synopse:

Dva renegáti (trochu posměšně) Sověty označování jako Červená Karkulka a Vlk vyhledávají v Afghánistánu protiletadlové rakety Stinger, co prodávají Američané přes Pákistán Mudžahedínům,  za účelem vydělání si na živobytí. Po jejich hlavě touží jak Sověti, tak mudžahedíni a Američané.

Píše se únor roku 1989 a Sověti se pomalu stahují z Afghánistánu…

 

Únor 1989; Afghanistán 15 kilometrů od hranic se Sovětským svazem

 

Karkulka vyslýchá zraněného sovětského vojáka. Snaží se zjistit, kde je Vlk. Od vojáka se dozví, že ho Sověti darovali mudžahedínům za klid zbraní během stažení vojsk. Dozví se také, ve kterém táboře došlo k předání. Vydává se rovnou do onoho tábora.

Ten byl jen slabě chráněn, což pro ni nečiní problém, dostat se do tábora. Tam najde zajatého Vlka, na kterém testuje jeden hadžik autobaterii.

Po Vlkově osvobození nastává v táboře zmatek, ale ne kvůli nim. Sověti porušili klid zbraní a zaútočili. Snaží se v nastalém zmatku se dostat pryč, ale Sověti si s mudžahedíny poradily a obklíčili celý tábor.

Oba znají své šance. Pomalu se smiřují s nevyhnutelným. Sbohem tři čtvrtě mega za nakradené Stingery, sbohem poklidný živote někde v Thajsku. Staň, co má se stát. A po vzoru Butche Cassidyho a Sundance Kida se vydají vstříc sovětům.

 

I přes nízké šance je jejich osud neznámý. Stala se z toho jedna bezvýznamná epizoda v celém konfliktu, jehož jedinou stopou je sedm do dnes nenalezených raket Stinger.Telefon:     604 523 118

Email:        martinvasicka@seznam.cz

Comments