Připravujeme‎ > ‎šestej Dódžin‎ > ‎

dódžin – pravidla

Jaké práce přijímáte?


Přijímají se příspěvky ve stylu anime/manga, či anime/manga obsahově relevatní, v českém či slovenském jazyce. (A ano, ostravštinu aj hantec taky berem ~_^.)


Směr čtení je zleva doprava (po zápaďácku) nebo zprava doleva (po japonsku) - záleží jak vám to vyhovuje.


Přijímají se práce černobílé i barevné.


Minimální rozsah: 1 strana (např. 2 jonkomy).


Maximální rozsah: 8 stran.


Jaké jsou termíny?


odteďka až do 24. 6. 2018 - dejte vědět, jestli máte zájem se na sborníčku podílet. Stačí dát echo, jak se jmenujete, na co chystáte parodii a kolik to bude mít stránek.


24. 6. 2018 - Zaslání hotové mangy.


13. 7. 2018 - Křest na NatsuconuPravidla:


* Sborník bude v základu tištěn černobíle, ale několik stránek bychom rádi barevně. Pokud se rozpočet na barevné stránky vyčerpá, pak původně barevné komiksy otiskneme černobíle.

* Z došlých příspěvků poskládáme sborník. Pokud se některé odevzdané komiksy do sbírky už kvůli omezení na rozsah nevejdou, pak jejich autorům umožníme publikaci komiksu na webových stránkách Kobuty.

* Omezení na obsah: přijaté příspěvky nesmí zobrazovat explicitní erotiku či podporovat hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů. (Tj. žádný rasismus ani pornografie.)

* O zařazení nebo nezařazení komiksu do sborníku rozhodují editoři, na zařazení není žádný nárok.

* Cizí jména a názvy (včetně japonských) pište pomocí českého přepisu (např. 山田さん -> pan Jamada). Redakce má právo opravit gramatické a stylistické chyby bez upozornění autora.

* Zasláním příspěvku autor souhlasí s případnou publikací ve sborníku, použití svého díla na propagaci sborníku a zavazuje se, že po jeden rok od vydání sborníku nebude publikovat tento příspěvek v papírové, elektronické či jiné formě bez souhlasu redakce Vějíře.


Technické požadavky:


* Rozměry komiksu: 1630 x 2362px (tj. 138x200mm, rozlišení minimálně 300dpi).

* Výsledný komiks odevzdávejte ve formě co stránka to jeden soubor, pojmenovaný <název komiksu bez háčků a čárek>_<číslo stránky>.PNG - ano, jako formát zvolte PNG.

* Pokud komiks skenujete, nezapomeňte upravit jas a kontrast a vyčistit ho. Bílé plochy musí být opravdu bílé a ne plné šedých šmouh.


Pokud máte zvláštní požadavky či potřeby (ohledně svého komiksu – např použití kompozice přes dvoustranu apd.), kontaktujte nás!


Kontakt

Dotazy, připomínky, přihlášky či soutěžní práce posílejte na email:


dodzin (at) kobuta (dot) cz

Comments